Трекові системи

Освітлення веранди та альтанки: світло для відпочинку

Для перегляду світильників для альтанки і веранди перейти>>

 

Світильник вуличний декоративний

При організації освітлення саду і заміського будинку слід звернути особливу увагу на веранди та альтанки. У літній час це улюблені місця проведення дозвілля всіх мешканців дачі. Удень тут ховаються від спеки і перечікують літні грози, увечері альтанка або веранда може слугувати для родинних чи дружніх зустрічей на свіжому повітрі. Щоб зробити перебування в місцях відпочинку комфортним і в темний час доби, необхідне правильне освітлення.

 

При встановленні світильників в альтанках і на веранді заміського будинку враховують правила організації як зовнішнього, так і внутрішнього освітлення. Освітлювальні прилади повинні гармоніювати із загальним дизайном будівель, не заважати милуватися садом і, головне, бути безпечними.

Світильник вуличний настінний

Освітлення сходів і поручнів

 

Уже не приміщення, але ще не сад. Веранда в заміській садибі — усе одно, що передпокій у квартирі. Вона задає настрій усій ділянці та надає особливий затишок дачному будинку. Освітлення на веранді має відповідати трьом головним вимогам: дозволяти милуватися садом, підкреслювати красу веранди і гарантувати безпеку. Про безпеку і поговоримо в першу чергу.

 

Сходинки, поріг, поруччя — потенційно небезпечні місця веранди. При неправильному освітленні тут легко отримати забій або травму. Тому світло в таких місцях має бути максимально зручним. Насамперед, стежте за тим, щоб заливне освітлення, яке часто використовують у дворі дачі або заміської садиби, не потрапляло на ганок веранди. Яскраве сліпуче світло, спрямоване зверху навіть гірше, ніж повна його відсутність. При освітленні сходинок, порога та поручнів дизайнери рекомендують застосовувати контурне освітлення, яке визначить межі різних зон веранди. Його можна організувати за допомогою акцентних вогнів. Їх можна монтувати у стовпи, поручні або сходи. Випускають такі пристрої в різних стилях і варіантах. Для цієї мети підходять також втоплені вогні: маленькі лампи низької інтенсивності, які через рівні проміжки монтують у підлогу веранди, поручні та сходинки. Контурна підсвітка не вимагає великої яскравості. Для таких цілей дуже підходять світлодіодні світильники. Вони мають низьке енергоспоживання і великий термін служби.

 

Локалізоване світло

 

Світильник вуличний EGLOНа веранді влаштовують обіди і чаювання. Якщо дозволяють розміри, для цих цілей встановлюють обідній стіл. Для нього також необхідна своя підсвітка. Це може бути традиційна люстра — як у кухні. Однак світильник для веранди повинен відповідати особливим критеріям. Химерні форми і масивні прикраси не доречні. Світильник має бути простим і функціональним, а якщо веранда відкрита — таким, щоб витримати пориви вітру і краплі дощу. Для веранди годяться люстри з закритими плафонами простих геометричних форм або ковані світильники.

 

Над кріслами, лавками та іншими сидіннями, які можуть перебувати на веранді, краще розмістити вуличні бра. Вони можуть бути витримані в стилі старовинних вуличних настінних світильників або бути зовсім непомітними, прихованими в стіні. Якщо на веранді немає можливості встановити безліч вимикачів для різних світильників, виходом із ситуації стане торшер. Його можна пересувати залежно від потреб: від обіднього столу — до крісла, від крісла — до дивана. Торшер також можна увімкнути в будинку і винести на вулицю, якщо з якихось причин встановити розетку на веранді неможливо.

 

Бра вуличні

Як і балкони в міських квартирах, веранди в заміських садибах часто перетворюються на міні-оранжереї. Квіти в горщиках можна підсвітити за допомогою спотів, направивши промінь світла зверху донизу — на конкретну рослину. Якщо розмістити маленькі світильники між горщиками, листя квітів будуть відкидати химерні тіні на стіни. Так за допомогою кольорів і світла можна змінювати загальний вигляд ґанку залежно від своїх бажань і фантазії.

 

Освітлення альтанки

 

Альтанки на ділянці розташовані, як правило, у тіні саду або парку, де вже є світильники. Тому ще на стадії планування будівлі важливо продумати її розташування та освітлення так, щоб світло зовнішніх світильників не засліплювало тих, хто перебуватиме в альтанці. Її внутрішнє освітлення також не повинно виходити за межі будівлі й заливати світлом ділянку.

 

Традиційний спосіб освітити альтанку — старий добрий одноламповий світильник під стелею. Але це рішення не найкраще, тому що світло, спрямоване зверху донизу, буде освітлювати простір нерівномірно. Але контраст світла і тіні не має відволікати увагу відпочивальників. Для рівномірного освітлення дизайнери радять розподілити світильники по периметру альтанки, заховавши їх за карниз, звернений назовні. Мета освітлення в альтанці — створити затишну і теплу дружню атмосферу для відпочинку, розмов і веселощів, тому світло холодного спектру тут недоречне. Краще взяти лампи розжарювання або близькі до них за спектром люмінесцентні — з жовтим світлом.

 

Якщо технічних можливостей провести в альтанку освітлення немає, вам допоможуть світильники на прищіпках, які живляться від батарейок. Кілька маленьких бра, причеплених на перекладини по периметру альтанки дозволять насолодитися літнім вечором у саду.

 

Для перегляду світильників для альтанки і веранди перейти>>

 

Список цікавих тем:

 

Освітлення готелів: відпочинок зі смаком

 

Освітлення ресторану, кафе і бару: як залучити відвідувачів

 

Освітлення в магазині: правила продажу

 

Офісне освітлення: діловий підхід

 

Тип цоколя: як не помилитися з вибором лампи

 

Стелі та світильники: як правильно їх поєднувати?

 

Як вибрати лампу: галогенні, люмінесцентні або лампи розжарювання?

 

Світло і тінь: як зробити освітлення зручним?

 

Розсіяне і спрямоване світло: види освітлення

 

Більше чи менше: як візуально збільшити або зменшити кімнату?

 

Освітлення барної стійки: у ресторані та вдома

 

Освітлення туалетного столика: правила грамотного макіяжу

 

Освітлення ніші: розставляємо акценти

 

Освітлення саду: світло в літню ніч

 

Освітлення заміського будинку: створюємо ландшафт

 

Освітлення лоджій: світло за вікном

 

Освітлення кабінету: працюємо вдома

 

Освітлення дитячої кімнати: світле дитинство

 

Освітлення ванної кімнати: комфорт і безпека

 

Освітлення вітальні: краса і функціональність

 

Освітлення кухні: смачного!

 

Освітлення передпокою: візитна картка будинку

 

Освітлення спальні: атмосфера затишку

 

Колекція Drifter: світло під вітрилами

 

При передруку інформації активне посилання на www.lampa.kiev.ua обов'язкове.