Трекові системи

Освітлення ніші: розставляємо акценти

Візуально розширити приміщення, змоделювати обстановку за своїм бажанням і смаком, влаштувати в кімнаті затишні куточки — усе це можливо зробити за допомогою ніш. Саме тому вони стали невід'ємним атрибутом квартир у нових будинках. Підсвічування ніш є необхідністю, адже без правильно підібраного світла вони втрачають своє декоративне призначення.Підсвітка

 

Нішу можна влаштувати не лише у стіні, але і на стелі, і навіть у підлозі. Сучасні матеріали, такі, як гіпсокартон, дозволяють організувати підсвічування цих елементів навіть тим, хто має елементарні навички будівельних робіт. Залежно від смаків господаря і розташування ніші можна обрати як точкову підсвітку, спрямовану на конкретні деталі, так і загальну, що освітлює всю нішу повністю.

 

Стінні ніші

 

У сучасних квартирах найбільш популярні ніші в стіні. За їх допомогою надають самобутності вітальні, розширюють простір вузького коридору або влаштовують зони відпочинку. Залежно від розмірів ніші там можна розмістити полиці з сувенірами, тумбочки, гарні вази і навіть м'які меблі. Для всіх цих елементів має бути підходяща підсвітка.

 

Точковий світильникНайчастіше при освітленні ніш використовують галогенні світильники. Їхня перевага в легкості монтажу в гіпсокартонові стіни або перегородки. При точковому підсвічуванні світильники варто встановлювати по периметру ніші на рівних відстанях один від одного або монтувати в декількох місцях так, щоб їхнє світло падало на певну деталь. Причому — з кількох сторін одночасно, наприклад, згори і знизу або зліва і справа. Якщо ви зупинили свій вибір на розсіяному підсвічуванні, слід встановити одну лампу відповідного для ніші розміру. Дизайнери радять влаштувати скляну стелю — так джерело світла буде невидимим. Скло найкраще обрати матове, воно також може бути кольоровим — при цьому вигляд вашої ніші стане таємничим і казковим.

 

Підсвітку ніш можна влаштувати і за допомогою неонових трубок. Вмонтоване по краях ніші, таке освітлення створить у приміщенні святковий настрій. Але при встановленні таких світильників важливо пам'ятати: трансформатори (для перетворення напруги) не такі довговічні, як неонові трубки. Потрібно передбачити таке розташування цих пристроїв, щоб можна було легко замінити їх після закінчення будівельних робіт без складного демонтажу елементів конструкції. При цьому якщо в приміщенні кілька ніш, то кожна з них повинна мати власний вивід кабелю.

 

Стельові та пристінні ніші

 

Точковий світильник

Стельові ніші, так само, як і стінні, здатні не тільки прикрасити простір і надати йому оригінальний вигляд, але і перетворити кімнату, розділивши її візуально на кілька зон. Стельові ніші бувають відкритими і закритими. Останній варіант більш популярний. Закриті ніші дозволяють розмістити світильники в будь-якому зручному місці, відкриті вимагають певної глибини. А все тому, що світильники в стельовій ніші мають бути приховані. Це робить підсвітку м'якою, розсіяною і гарною. Таке освітлення стельової ніші дозволяє візуально розширити приміщення.

 

Для підсвічування стельової ніші можна використовувати такі ж галогенні світильники, як і в стінних нішах. Останнім часом модно встановлювати світлодіодні стрічки. Вони виграшні різноманіттям колірної гами, причому кольори можна змінювати за допомогою пульта. Світлодіодна стрічка підійде в тому випадку, якщо ви хочете досягти ефекту рівного світла, без перепадів і світлових плям.

 

Говорячи про LED-стрічки, варто згадати про такий елемент дизайну, як пристінні ніші. Компактні світлодіодні світильники часто застосовують для підсвічування цих елементів приміщення. Пристінні ніші влаштовують у верхній частині стін уздовж стелі. Їх підсвічують для того, щоб підкреслити фактурну поверхню стіни.

 

Ніші в підлозі

 

Декоративні ніші в підлозі поки що нечасто можна побачити як у приватних українських будинках, так і в офісних приміщеннях і установах. Тому ніщо не придасть приміщенню такого оригінального і самобутнього вигляду, як скляна підлога із вбудованими декоративними нішами з підсвіткою. Неонова підсвітка може бути не лише суцільною, але і точковою, і пунктирною. Для освітлення ніш у підлозі дизайнери рекомендують неонові лампи низької напруги, 12 вольт. Це необхідно з точки зору пожежної безпеки. Із цією ж метою трансформатори краще ховати в стіну поряд із вимикачем, а підводити їх безпосередньо до ламп за допомогою низьковольтних дротів.

 

Як бачимо, існує чимало різновидів ніш і ще більше варіантів їх освітлення. Якщо творчо підійти до процесу вибору світильника, пофантазувати з кольором і напрямком світла, можна часто змінювати зовнішній вигляд кімнати без особливих матеріальних витрат.

 

Список цікавих тем:

 

Освітлення готелів: відпочинок зі смаком

 

Освітлення ресторану, кафе і бару: як залучити відвідувачів

 

Освітлення в магазині: правила продажу

 

Офісне освітлення: діловий підхід

 

Тип цоколя: як не помилитися з вибором лампи

 

Стелі та світильники: як правильно їх поєднувати?

 

Як вибрати лампу: галогенні, люмінесцентні або лампи розжарювання?

 

Світло і тінь: як зробити освітлення зручним?

 

Розсіяне і спрямоване світло: види освітлення

 

Більше чи менше: як візуально збільшити або зменшити кімнату?

 

Освітлення барної стійки: у ресторані та вдома

 

Освітлення туалетного столика: правила грамотного макіяжу

 

Освітлення веранди і альтанки: світло для відпочинку

 

Освітлення саду: світло в літню ніч

 

Освітлення заміського будинку: створюємо ландшафт

 

Освітлення лоджій: світло за вікном

 

Освітлення кабінету: працюємо вдома

 

Освітлення дитячої кімнати: світле дитинство

 

Освітлення ванної кімнати: комфорт і безпека

 

Освітлення вітальні: краса і функціональність

 

Освітлення кухні: смачного!

 

Освітлення передпокою: візитна картка будинку

 

Освітлення спальні: атмосфера затишку

 

Колекція Drifter: світло під вітрилами

 

При передруку інформації активне посилання на www.lampa.kiev.ua обов'язкове.